BlizzCon: World of Warcraft ShadowlandsOd kilku miesięcy żyliśmy spekulacjami. Po wycieku zdjęcia koncepcyjnego z nowym logo WOW: SHADOWLANDS i rozkładem nowych krain przeprowadzono całkiem sporo analiz. Youtuberzy prześcigali się w nakręcaniu tego całego hype: to może być prawda/to na pewno prawda/to nie może być prawda, bo... Pomysły, analizy, za i przeciw, łączenie z lore, niezgodności z lore etc. etc. Entuzjaści i Sceptycy. Niczym Alliance i Horda. 

Ustalono nawet, że dowodem na prawdziwość przecieku miałby być fakt, że na wyciekłym z Blizzarda zdjęciu jedna z krain nosi nazwę Xiros, a przecież Ion Hazzikostas, główny reżyser gry World od Warcraft ma greckie korzenie (no kto by przypuszczał...) i spędzał wakacje na wyspie o takiej lub podobnie brzmiącej nazwie. Jakoś tak to było. No pomysł gonił pomysł.

Zaczęły się analizy dialogów z nadchodzącego patcha 8.3 Visions of N'Zoth, który jest już na PTR i pojawiła się koncepcja Lich Queen...  Działo się, a ja nie będę kłamać - bawiłam się tym wszystkim przednio. Jakbym znów zdobywała Lucid Nightmare. W każdym razie wiadomo było jedno - prawdę poznamy 1 listopada po godzinie 19 naszego czasu podczas ceremonii otwarcia BlizzCon 2019.
I poznaliśmy :D


World of Warcraft: Shadowlands Cinematic Trailer


World of Warcraft: Shadowlands Features OverviewPatrzę i patrzę i w sumie jestem pod wrażeniem. Jak widać spekulacje o SHADOWLANDS okazały się prawdą, a przynajmniej co do nazwy i miejsca osadzenia nadchodzącego dodatku. Xiros brak :D I tak sobie teraz dumam, że może jednak sprawcą przecieku był sam Blizz? Wiesz, żeby nakręcić atmosferę przed BlizzConem. "Rzućmy im nazwę i naplećmy bzdur". Udało się? Coś się udało, spekulowaliśmy jak głupi i bawiliśmy się tym przednio. Oglądając cinematic, bałam się, że potwierdzi się również część dotycząca Sylvanas jako Lich Queen, a moje poczucie odgrzewania tego co już było (aka kotleta) wzrosłoby jeszcze bardziej. A tu proszę. Nie ma Lich Queen. Ba! Nie ma już też na Azeroth Lich Kinga, więc wszystkie ożywieńce zaczną biegać teraz samopas.

Nie wiem, co bierze Sylvanas, ale też to chcę. Moce jakimi ostatnimi czasy obdarzono Królową Potępionych są nad podziw wielkie, walka z Królem Liszem (choć w sumie to tylko Bolvar, bez Ostrza Mrozu itd.) to było takie... Puff! I nie ma. Efektem puffa jest ściągnięcie na nas śmierci. I teraz wszyscy przekroczymy bramy świata między światami.

World of Warcraft: Shadowlands
Ion Hazzikostas i Panel Informacyjny Czyli w skrócie:
  • pięć nowych obszarów: Bastion, Maldraxxus, Ardenweald, Revendreth oraz max-levelowy The Maw
  • za wyjątkiem ostatniej w każdej z powyższych krain rządzi sekta/pakt, a my, sprzymierzając się z jedną z nich, będziemy przywracać jej świetność, zdobywając jednocześnie jej moce i umiejętności
  • Torghast, Wieża Potępionych, określony przez Iona jako niekończący się dungeon z nagrodami do rozgrywania solo lub z teamie, który za każdym razem będzie się zmieniał (zakładam że tak jak korytarze w Diablo)
  • 8 nowych dungeonów: 4 do levelowania i 4 max-level oraz nowy 10-bossowy raid Castle Nathria
  • level-squish: mając maksymalny level postaci Shadowlands rozpoczniemy na poziomie 50 z endgamem na poziomie 60, a Ion zapowiedział, że będzie to zupełnie inny poziom odczuwania levelowania... cokolwiek miałoby to znaczyć
  • nowy poprawiony system craftowania
  • weekly loot chest i cholerne RNG odchodzą w zapomnienie. WRESZCIE! Nagrodę za wysiłki wybierzemy sobie sami <3
  • powrót do koncentracji na KLASIE, a nie SPECU (niestety temat jedynie zakreślono nie rozwinięto, bo szczegóły miały być przedstawione na innym panelu)
  • klasa Death Knight dostępna dla wszystkich ras, każdy może być DeKaczem
  • nowe naprawdę fajne opcje personalizacji postaci (Undedzi będą mogli pochować swoje kolanka), czyli szturmujemy barber shop ^^
No dobrze. Polecam oczywiście obejrzeć sobie to wszystko, co pokazuje i o czym opowiada Ion. Choć jak sam powiedział, to tylko wierzchołek góry lodowej. Nie ukrywam, że wyeliminowanie RNG, czyli zupełnej losowości lootu z tygodniowych skrzynek to jedna z najlepszych informacji pośród wszystkich naprawdę niezłych. Jeżeli to nie zawiedzie, jeżeli się nie posypie i nie okaże słowami na wyrost, to może być naprawdę niezły dodatek.

Cóż. Narobił mi apetytu i już się nie mogę doczekać. A to tyle miesięcy jeszcze...

Ith'nala kanesh.